Taneční studio Zahra (arabsky květina) založila Karolína Vlčková (roz. Horáková) v září 2012. Zahra pořádala kurzy orientálního tance v Praze 3, dříve v Bohnicích, nyní učí v Institutu regenarace a vede skupinu Zahra dancegroup. Organizuje zcela zdarma již od roku 2012 kurzy pro seniorky z Prahy 8. Od roku 2013 pořádá každý rok taneční přehlídku Orientální tanečnicí v každém věku, která se snaží ukázat divákům, že tančit se dá v každém věku. Nejstarší tanečnice, které zde vystupují, brzy oslaví 90. narozeniny, nejmladší 10. narozeniny.

Karolína Vlčková (roz. Horáková) se tanci věnuje od šesti let, dlouho dobu tančila klasický balet, poté moderní výrazový tanec v TS Anais a v roce 2009 na dovolené v Egyptě objevila kouzlo orientálního tance. Hned poté začala navštěvovat kurzy taneční školy Aisha a Centra Tance. Od roku 2012 sama vede kurzy orientálního tance, dále se však v tanci vzdělává např. u Adilah, Bellyndy a v současné době tančí pravidelně pod vedením Eglal, která její taneční kariéru nejvíce ovlivnila. Jeden rok byla Karolína také součástí skupiny Džawáhir pod vedením Vendulky Pánkové a na podzim roku 2015 absolvovala kurz u přední české tanečnice ShereenKarolína se v tanci dále vzdělává a navštěvuje semináře i zahraničních hvězd jako jsou např.  např. Jillina Carlano, Nesma, Aisa Lafour, Princ Kayammer, Khaled Mahmoud nebo Salima. Je členkou taneční skupiny Bellybalet, která tančí pod vedením Eglal a Orient Art Clubu, kde se dále vzdělává pod vedením předních českých tanečnic Sahar a Karolíny Štraus Idris.

V roce 2017 získala 3. místo v kategorii sólo 18-25 na soutěži Hvězda orientu a 2. místo v kategorii fusion.

V roce 2018 získala její skupina Zahragroup 3. místo v kategorii skupin na soutěži Hvězda orientu, 1. místo na Orientdance Slaný a 3. místo na Pressburg dancefestu 2018.

V roce 2019 získala 2. místo v kategorii fusion a diváckou cenu na soutěži Hvězda orientu.

 

Kontakty:

Mgr. Karolína Vlčková (roz. Horáková)

723 439 064

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

www.facebook.com/orientzahra

www.facebook.com/zahradancegroup

Instagram: karolina.zahra

IČ 88897737